PRZYKŁADOWE TRASY
Mielec i okolice
Mielec jest drugim co do wielkości miastem w województwie podkarpackim. Miasto powstało w 1470 roku i od tamtej pory intensywnie rozwija się, głównie w oparciu o przemysł. Aktualnie liczy ok. 60 tyś. mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem lotniczym i przemysłowym na mapie Polski.
Podczas lotu widokowego nad Mielcem będziesz miał okazję do zobaczenia z lotu ptaka jak miasto rozwijało się na przestrzeni lat do obecnej wielkości.
Przelecimy na Specjalną Strefą Ekonomiczną z możliwością zobaczenia znajdujących się tam zakładów produkcyjnych, następnie nad osiedlami Dziubków, Smoczka, centrum miasta wraz ze stadionem Stali Mielec i placem AK, starówką oraz osiedlem Borek, by na końcu wrócić na mieleckie lotnisko.
Z szerokiej perspektywy będzie można podziwiać panoramę sąsiednich osiedli i miejscowości.
Czas trwania lotu od 15 minut.
Na życzenie polecimy nad dowolne miejsce w rejonie Mielca.
Tarnobrzeg i okolice
Tarnobrzeg to kolejny duży ośrodek miejski w województwie podkarpackim. Jest położony 40km na północ od Mielca i nie sposób go przegapić dzięki największej atrakcji jaką jest Jezioro Tarnobrzeskie.
Lot z Mielca trwa około 35 min. i prowadzi trasą nad Tuszowem Narodowym, Padwią Narodową, trasą kolejową LHS aż do Jeziora Tarnobrzeskiego i Tarnobrzega. Powrót wzdłuż Wisły, przez Baranów Sandomierski gdzie można z góry zobaczyć piękny XVI-wieczny zamek.
Trasa polecana szczególnie latem gdy na jeziorze można zobaczyć mnóstwo żaglówek i łódek.
Czas trwania lotu ok. 30 min. z możliwością przedłużenia lub modyfikacji trasy.
Sandomierz
Sandomierz pełen jest powodów do zachwytu. Jest to miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane czasem „małym Rzymem”). Sandomierz jest usytuowany na Nizinie Nadwiślańskiej i rozciąga się od Wyżyny Sandomierskiej po Równinę Tarnobrzeską. Większość zabudowy wraz z historycznym centrum, uznanym w 2017 za pomnik historii, położona jest na lewym brzegu Wisły, a przemysłowa część, zwana Nadbrzeziem, leży przy prawym brzegu, w Kotlinie Sandomierskiej, granicząc z Tarnobrzegiem.
Baranów Sandomierski
Miasto w Polsce, w województwie podkarpackim, którego główną atrakcją jest późnorenesansowa, majestatyczna budowla, która swoim pięknem od wieków zachwyca gości i turystów. Zamek Leszczyńskich, często nazywany „Małym Wawelem”, należy do najpiękniejszych zamków w Polsce. Ta architektoniczna perełka została wybudowana wg projektu Santi Gucciego w latach 1591 – 1606 na fundamentach istniejącej tu wcześniej twierdzy. Przeszłość zamku wręcz czaruje swoimi opowieściami. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie.
Bieszczady
Bieszczady to rejon, który przyciąga pięknymi widokami, czystym powietrzem i spokojem. Obszar ten należy do Beskidów Wschodnich, będących najbardziej na zachód wysuniętą częścią Karpat Wschodnich. Bieszczady leżą na południe od doliny Sanu i na wschód od doliny Osławy, pomiędzy przełęczami Łupkowską i Użocką.
Charakteryzują się tzw. “rusztową” budową grzbietów, które biegną równolegle do siebie z południowego wschodu na północny zachód.
Zachwycają nie tylko latem ale również zimą.
Przelot obejmuje takie punkty jak: Tarnica, Połonica Cyryńska, Ruiny Klasztoru Karmelitów.
Solina
Solina to bez wątpienia jedna z ciekawszych i bardziej malowniczych atrakcji w województwie podkarpackim. Zapora jest jednym z największych w Polsce sztucznie utworzonych zbiorników. Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce powstał w latach 60. XX wieku, dzięki czemu możliwa była ochrona Doliny Sanu przed licznymi powodziami. I śmiało można rzec, że Zapora w Solinie robi spore wrażenie i jest bezapelacyjnie największą atrakcją Jeziora Solińskiego. Ma 81,8 m wysokości i 664 m długości, co czyni ją najwyższą taką instalacją w Polsce. Budowa zapory trwała 8 lat i pracowało przy niej ponad 2 tysiące osób.
Tatry
Na południu naszego kraju piętrzą się góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców nizin uważane są za jedyne "prawdziwe" w naszym państwie - to Tatry. Przez pasmo prowadzą tajemnicze szlaki turystyczne z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się nieprzystępne szczyty. Tatry są najwyższym pasmem górskim leżącym w granicach Polski i najwyższym masywem w łańcuchu Karpat. Liczą ok. 60 km długości i od 15 do 20 km szerokości. Położone są pomiędzy czterema krainami geograficzno-historycznymi: Liptowem, Orawą, Podhalem i Spiszem, przy czym przez Tatry, Orawę i Spisz przebiega granica polsko-słowacka.
Tatry to góry wyjątkowe pod wieloma względami. Mogą poszczycić się interesującą historią eksploracji. Cieszą się niezmienną popularnością wśród naszych Klientów.
Trasa indywidualna na życzenie klienta
Nie znalazłeś interesującej Cię destynacji? To nie problem - na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie zorganizować przelot w wybrany rejon. Koszt takiego lotu wyliczany jest indywidualnie w zależności od długości trasy. Skontaktuj się z nami w celu otrzymania wyceny na trasę indywidualną.