top of page

PRZYKŁADOWE TRASY

Mielec i okolice

Mielec jest drugim co do wielkości miastem w województwie podkarpackim. Miasto powstało w 1470 roku i od tamtej pory intensywnie rozwija się, głównie w oparciu o przemysł. Aktualnie liczy ok. 60 tyś. mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem lotniczym i przemysłowym na mapie Polski. 

Podczas lotu widokowego nad Mielcem będziesz miał okazję do zobaczenia z lotu ptaka jak miasto rozwijało się na przestrzeni lat do obecnej wielkości.

Przelecimy na Specjalną Strefą Ekonomiczną z możliwością zobaczenia znajdujących się tam zakładów produkcyjnych, następnie nad osiedlami Dziubków, Smoczka, centrum miasta wraz ze stadionem Stali Mielec i placem AK, starówką oraz osiedlem Borek, by na końcu wrócić na mieleckie lotnisko.  

Z szerokiej perspektywy będzie można podziwiać panoramę sąsiednich osiedli i miejscowości. 

 

Czas trwania lotu od 15 minut. 
Na życzenie polecimy nad dowolne miejsce w rejonie Mielca.

lotywidokowe_DW_lipiec23_LR (18 z 89).jpg
lotywidokowe_DW_lipiec23_LR (62 z 89).jpg

Tarnobrzeg i okolice

Tarnobrzeg to kolejny duży ośrodek miejski w województwie podkarpackim. Jest położony 40km na północ od Mielca i nie sposób go przegapić dzięki największej atrakcji jaką jest Jezioro Tarnobrzeskie. 

Lot z Mielca trwa około 35 min. i prowadzi trasą nad Tuszowem Narodowym, Padwią Narodową, trasą kolejową LHS aż do Jeziora Tarnobrzeskiego i Tarnobrzega. Powrót wzdłuż Wisły, przez Baranów Sandomierski gdzie można z góry zobaczyć piękny XVI-wieczny zamek. 

Trasa polecana szczególnie latem gdy na jeziorze można zobaczyć mnóstwo żaglówek i łódek. 

Czas trwania lotu ok. 30 min. z możliwością przedłużenia lub modyfikacji trasy. 

Sandomierz

Sandomierz pełen jest powodów do zachwytu. Jest to miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane czasem „małym Rzymem”). Sandomierz jest usytuowany na Nizinie Nadwiślańskiej i rozciąga się od Wyżyny Sandomierskiej po Równinę Tarnobrzeską. Większość zabudowy wraz z historycznym centrum, uznanym w 2017 za pomnik historii, położona jest na lewym brzegu Wisły, a przemysłowa część, zwana Nadbrzeziem, leży przy prawym brzegu, w Kotlinie Sandomierskiej, granicząc z Tarnobrzegiem.

lotywidokowe_DW_lipiec23_LR (65 z 89).jpg
lotywidokowe_DW_lipiec23_LR (70 z 89).jpg

Baranów Sandomierski

Miasto w Polsce, w województwie podkarpackim, którego główną atrakcją jest późnorenesansowa, majestatyczna budowla, która swoim pięknem od wieków zachwyca gości i turystów. Zamek Leszczyńskich, często nazywany „Małym Wawelem”, należy do najpiękniejszych zamków w Polsce. Ta architektoniczna perełka została wybudowana wg projektu Santi Gucciego w latach 1591 – 1606 na fundamentach istniejącej tu wcześniej twierdzy. Przeszłość zamku wręcz czaruje swoimi opowieściami. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie. 

Bieszczady

Bieszczady to rejon, który przyciąga pięknymi widokami, czystym powietrzem i spokojem. Obszar ten należy do Beskidów Wschodnich, będących najbardziej na zachód wysuniętą częścią Karpat Wschodnich. Bieszczady leżą na południe od doliny Sanu i na wschód od doliny Osławy, pomiędzy przełęczami Łupkowską i Użocką. 

Charakteryzują się tzw. “rusztową” budową grzbietów, które biegną równolegle do siebie z południowego wschodu na północny zachód.

Zachwycają nie tylko latem ale również zimą.

Przelot obejmuje takie punkty jak: Tarnica, Połonica Cyryńska, Ruiny Klasztoru Karmelitów.

landscape-5538015.jpg
351314919_616808307058872_7322629763359653235_n.jpg

Solina

Solina to bez wątpienia jedna z ciekawszych i bardziej malowniczych atrakcji w województwie podkarpackim. Zapora jest jednym z największych w Polsce sztucznie utworzonych zbiorników. Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce powstał w latach 60. XX wieku, dzięki czemu możliwa była ochrona Doliny Sanu przed licznymi powodziami. I śmiało można rzec, że Zapora w Solinie robi spore wrażenie i jest bezapelacyjnie największą atrakcją Jeziora Solińskiego. Ma 81,8 m wysokości i 664 m długości, co czyni ją najwyższą taką instalacją w Polsce. Budowa zapory trwała 8 lat i pracowało przy niej ponad 2 tysiące osób. 

Tatry

Na południu naszego kraju piętrzą się góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców nizin uważane są za jedyne "prawdziwe" w naszym państwie - to Tatry. Przez pasmo prowadzą tajemnicze szlaki turystyczne z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się nieprzystępne szczyty. Tatry są najwyższym pasmem górskim leżącym w granicach Polski i najwyższym masywem w łańcuchu Karpat. Liczą ok. 60 km długości i od 15 do 20 km szerokości. Położone są pomiędzy czterema krainami geograficzno-historycznymi: Liptowem, Orawą, Podhalem i Spiszem, przy czym przez Tatry, Orawę i Spisz przebiega granica polsko-słowacka. 

Tatry to góry wyjątkowe pod wieloma względami. Mogą poszczycić się interesującą historią eksploracji. Cieszą się niezmienną popularnością wśród naszych Klientów. 

do pobierania zdjęć.png
Zrzut ekranu 2023-02-20 122044.png

Trasa indywidualna na życzenie klienta 

Nie znalazłeś interesującej Cię destynacji? To nie problem - na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie zorganizować przelot w wybrany rejon. Koszt takiego lotu wyliczany jest indywidualnie w zależności od długości trasy. Skontaktuj się z nami w celu otrzymania wyceny na trasę indywidualną. 

bottom of page